بخشدار مرکزی مرند گفت: با توجه به وابستگی امنیت غذایی کشور به روستاها، باید به روستاییان بعنوان فعالان تولید نگاه و از کشاورزان حمایت کرد.

به گزارش پایگاه خبری اخبار به روز مرند :، علی نیک نفس روز سه شنبه در مراسم برداشت کلزا در روستای قراجه محمد، ضمن اشاره به شرایط سخت اقتصادی در کشور خاطرنشان کرد: در راستای عمل به شعار امسال که سال رونق تولید می‌باشد؛ توجه متفاوت و نتیجه گرا به بحث تولید در روستاها ضروری است.
بخشدار مرکزی مرند با بیان اینکه امنیت غذایی ما وابسته به روستاها می‌باشد، افزود: مسؤولین ادارات نیز در مقابل تلاش کشاورزان، باید در جهت تأمین نیازهای آنها عمل کرده و در مسائل اداری، آنها را حمایت کنند.
وی اظهار داشت: ترویج اصلاح الگوی کشت جزو سیاست های جهاد کشاورزی است لذا اقدامات لازم در جهت تحقق آن باید صورت گیرد.
فرمانده سپاه مرند نیز با بیان اینکه کشاورزان ما هم در زمان جنگ و هم در شرایط سخت اقتصادی، بعنوان جهادگر عمل می‌کنند، اظهار داشت: تولید قدرت برای هر کشور نیاز است و ما اکنون به برکت انقلاب اسلامی، تمام ابعاد قدرت را داریم.
سرهنگ محمدرضا هنرور افزود: سپاه اکنون در کنار توجه به قدرت سخت و ساخت موشک، در کنار محرومین جامعه بوده و در ساخت خانه و نیز اجرای برنامه‌های فرهنگی در کنار مردم می‌باشد.
وی خاطرنشان کرد: تولید بومی، یکی از مؤلفه‌های مهم در کشور می‌باشد که به دلیل اهمیت آن، در نامگذاری چند سال گذشته توسط مقام معظم رهبری به امر تولید و اقتصاد توجه شده و کشاورزان نیز به آن جامعه عمل پوشاندند.
وی ضمن تاکید بر حمایت مسؤولین از کشاورزان گفت: کشور متکی به روستاییان است چرا که روستاییان با تلاش خود برای بی نیازی کشور، کاری کردند تا مسئولان با جرأت و شجاعت و به پشتوانه خودکفایی و استقلال با خارجی‌ها سخن بگویند.