فرماندار ویژه مرند در نشست  شورای مسکن شهرستان با محوریت بررسی مشکلات مساکن مهر و شهرک میلاد با اشاره به اینکه حل مشکلات مساکن مهر یکی از دغدغه های دولت تدبیر و مسئولین شهرستان است گفت با حل برخی از مشکلات موجود در این شهرک در شهرک میلاد مرند که ۸۵ درصد آنها مربوط به مساکن مهر […]

فرماندار ویژه مرند در نشست  شورای مسکن شهرستان با محوریت بررسی مشکلات مساکن مهر و شهرک میلاد با اشاره به اینکه حل مشکلات مساکن مهر یکی از دغدغه های دولت تدبیر و مسئولین شهرستان است گفت با حل برخی از مشکلات موجود در این شهرک در شهرک میلاد مرند که ۸۵ درصد آنها مربوط به مساکن مهر هستند ۶۰۰ واحد از آنها آماده تحویل است

کرمی در ادامه افزود  : مسائل و مشکلات مسکن مهر ، طی جلسات متعددی مورد بررسی قرار گرفته و در راستای رفع این مشکلات برنامه ریزیهای لازم به عمل آمده است . افزود بخش عمده از این مشکلات حل شده و برخی دیگر با پیشرفت ۷۵ درصدی مواجه هستند و سعی دولت تدبر و امید در این شهرستان تا آخر سال ۹۴ پرونده مساکن مهر در شهرستان مرند بسته خواهد شد، در این خصوص نماینده ویژه ای در وزارت تعیین شده تا مشکلات را بررسی نماید .

 

رئیس کار گروه مسکن شهرستان مرند   با اشاره به صدور سند مالکیت برای مساکن مهر گفت: طی جلسات برگزار شده در تلاشیم تا مشکل اسناد مالکیت مساکن مهر را برطرف کنیم و از هر گونه صدور سند مالکیت تا احراز واقعی برای اشخاص ثالث خودداری شود .

کرمی در ادامه با اشاره به بحث فاضلاب گفت : در مورد خط انتقال در حال بررسی برای اجرای پروژه هستیم و در این مورد با افراد صاحب ملک جلساتی برگزار شود و در صورت انتقال فاضلاب ، روستا هایی که در مسیر قراردارند می توانند فاضلاب استفاده کنند .

معاون استاندار آذربایجان شرقی با اشاره به بازدید اخیر خود از شهرک میلاد افزود : یکی از مشکلات اساسی ساکنین این منطقه نبود راه دسترسی مناسب و روشنایی معابر است که اهالی ساکن در منطقه را با مشکل اساسی روبرو کرده و در این راستا اداره برق با همکاری مجری طرح نسبت به تامین برق معابر و شرکتنیزنسبت به مسیر گشایی مسیر اقدام نمایند .

فرماندار ویژه شهرستان مرند افزود : وضعیت مسکن مهر شهرستان در بین سایر استانها در وضعیت مطلوبی قرار دارد و مشکل اصلی ما موضوع سند مالکیت و اجرای خط انتقال فاضلاب می باشد و در این خصوص جلسات زیادی صورت گرفته که در حال نتیجه گیری هستیم .

وی در ادامه افزود : حل مشکلات مسکن مهر نیازمند همکاری همه دستگاه‌ها است و مسکن مهر شهرستان از پروژه‌های بزرگ است که از ابتدا تاکنون روند خوبی را طی کرده است و همه زیر ساخت‌های لازم برای متقاضیان مسکن مهر در شهرستان باید سریعا مهیا شود.

گفتنی است استقرار باکس توسط شهرداری برای دفع زباله و ایجاد سرویس ایاب ذهاب – تامین روشنایی معابر عممومی توسط اداره برق و مجری طرح  -حل مشکل سند مالیت و خط انتقال فاضلاب د ر شهرک میلاد و مسکن مهر در کشکرای مرند از مهمترین مصوبات این نشست بود .

شهرک میلاد مرند با توجه به قرار گرفتن در منطقه خوش آب هوا چشم انداز مهمی برای توسعه شهرستان مرند می باشد که عملیات اجرایی برای حضور بیش از ۱۵ هزار نفر جمعیت از ۱۸ سال گذشته آغاز شده ولی تاکنون بعلت مشکلات معارض و خط انتقال فاضلاب نیمه تمام مانده که با تلاش مسئولین شهرستان وپیگریهای فرماندارو نماینده مردم مرند و جلفا در مجلس شاهد استقرار بیش از ۲ هزار واحد مسکونی در قالب مساکن مهر هستیم ۲۲۴