رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان مرند، آخرین مهلت ارسال آثار به جشنواره شعر کوثر شمالغرب کشور را ۷ اسفند اعلام کرد.

مهران فرجی  در گفتکو  با خبرنگاران :  با اشاره به اینکه این جشنواره ۱۳دوره به صورت شهرستانی و استانی به میزبانی شهر مرند برگزار شد، گفت: تصمیم گرفتیم با توجه به سابقه خوب آن، امسال و همزمان با شب میلاد حضرت فاطمه زهرا(ص)با حضور استان های شمالغرب کشور برگزار کنیم.
رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی مرند در ادامه  افزود: نخستین دوره این جشنواره به صورت منطقه ای با شرکت شاعرانی از استان های آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی، اردبیل، زنجان و همدان برگزار می شود.
وی با تشریح اهداف برگزاری این جشنواره خاطرنشان کرد: شناساندن ابعاد شخصیتی حضرت فاطمه (س)، گسترش فعالیت های فرهنگی، ادبی مذهبی مرتبط با سیره پاک ائمه معصومین بویژه حضرت فاطمه (س)، گرامیداشت پدیدآورندگان آثار فاخر ادبی در زمینه سیره آسمانی ائمه اطهار (ع) و پاسداشت مقام والای شهادت و فرهنگ مقاومت از جمله اهداف برپایی این جشنواره شعر فاطمی است.
فرجی  همچنین تبیین ابعاد شخصیتی و توصیف مقام و منزلت والای حضرت فاطمه زهراء (س) و بانوان ذکر شده در قرآن کریم و معصومین (س) و توصیف مقام رفیع مادر و منزلت زن را از محورهای این جشنواره برشمرد.
وی با بیان اینکه این جشنواره ویژه شاعران شمالغرب کشور و استان های آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی، اردبیل، زنجان و همدان است، تاکید کرد: نحوه ارسال آثار تنها به صورت اینترنتی و از طریق سایت اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی مرند از قسمت منوی ثبت نام در جشنواره امکان پذیر خواهد بود و به آثاری که به صورت دستی و یا پرینت شده ارسال شود ترتیب اثر داده نخواهد شد.
رئیس اداره ارشاد مرند  با اشاره به اینکه از هر شاعر حداکثر ٣ اثر برای هر بخش پذیرفته خواهد شد، گفت: به آثاری که در جشنواره های قبلی شرکت کرده اند ترتیب اثر داده نخواهد شد. خاطر نشان کرد  تکمیل فرم ثبت نام برای هر یک از آثار ارسالی به همراه یک قطعه عکس از شاعر ضروری است.

فرجی  از انتشار اشعار ارسالی در قالب یک کتاب خبر داد و اظهارکرد: اشعار ارسالی می توانند در دو بخش فارسی و ترکی آذری ارسال شوند.
وی گفت: آئین اختتامیه جشنواره کوثر شمالغرب کشور روز پنجشنبه١٧ اسفند ماه امسال برگزار می شود.افزود  به نفرات اول هر بخش هرنفر مبلغ هفت میلیون ریال به همراه تندیس جشنواره و لوح تقدیر، نفرات دوم هر بخش هر نفر پنج میلیون ریال و لوح تقدیر و نفرات سوم هر بخش هر نفر سه میلیون و ۵۰۰ هزار ریال و لوح تقدیر اهدا خواهد شد.