تنظیمات
اندازه فونت :
چاپ خبر
گروه : سردبیر
حوزه : اخبار استان, اخبار پر بازدید, اقتصاد, حوادث, شهرستان مرند, شهرستان ها
شماره : 39691
تاریخ : ۸ دی, ۱۳۹۷ :: ۲۰:۲۰
بارش ۴۰ سانتی‌متری برف در شهرستان‌های جلفا و مرند/ بازگشایی راه ۶۰۰ روستا در آذربایجان‌شرقی

 به گزارش پایگاه خبری اخبار به روز مرند :غلامرضا رسول زاده  امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در تبریز با بیان اینکه تمام راه‌های اصلی و فرعی استان باز بوده و تردد در آنها انجام‌ می‌شود، اظهار داشت: راه روستایی ۶۰۰ روستای شهرستان‌های چاراویماق، سراب، میانه، اهر، ورزقان و کلیبر که بر اثر بارش برف مسدود شده بود با تلاش مجموعه برف روبی راه‌های استان بازگشایی شد.

مسئول هماهنگی برف روبی راه‌های آذربایجان‌شرقی گفت: ۶۰۰ دستگاه برف‌روب سنگین و سبک و۹۰۰ نفر پرسنل نسبت به بازگشایی اقدامات لازم انجام دادند.

وی تصریح کرد: در ۱۰ هزار کیلومتر راه اصلی، فرعی و روستایی آذربایجان‌شرقی در چند مرحله اقدام به نمک پاشی، برف روبی و تیغ زنی راه‌های ارتباطی استان به طول حدود ۵۰ هزار کیلومتر کرده‌اند.

پلیس‌ راه‌ فرماندهی‌ آذربایجان‌‌شرقی‌ نیز در اطلاعیه‌‌ای‌ از هموطنان‌ خواست‌ از مسافرت‌های‌ غیرضروری‌ اجتناب‌ کنند و در صورت‌ اضطرار با همراه‌ داشتن‌ البسه‌ گرم‌ و آذوقه‌ کافی‌ وسیله‌ نقلیه‌ خود را به‌ زنجیر چرخ‌ مجهز کنند.

در این‌ اطلاعیه‌ آمده‌ است: راه‌‌های‌ اصلی‌ استان‌ آذربایجان‌شرقی‌ باز و رفت‌ و آمد در آنها جریان‌ دارد.

بارش برف موجب تعطیلی مدارس در برخی شهرستان‌های استان را به دنبال داشته است.

این استان دارای ۲۳۵ کیلومتر آزاد راه، ۴۵۳ کیلومتر بزرگراه، ۹۲۲ کیلومتر راه اصلی، ۲ هزار و ۷۵ کیلومتر راه فرعی و ۱۰ هزار و ۴۴۱ کیلومتر راه روستایی است.

© 2019 تمام حقوق این سایت برای اخبار به روز مرند محفوظ می باشد.